POŠTOVNÉ ZADARMO pri objednávke nad 60* EUR

Doručenie do 24 hodín pri objednávke do 12:00*

Košík
Nočná starostlivosť | Meka.sk

Nočná starostlivosť

Pokožka má vlastný biorytmus a jeho potreby sa menia v závislosti od toho, či je deň alebo noc. Nočné krémy môžu byť užitočné, pretože pokožka sa prirodzene počas spánku regeneruje. Vtedy je na vrchole metabolická aktivita buniek pokožky, takže použitie nočného krému s prospešnými zložkami môže zlepšiť prirodzený proces obnovy pokožky počas noci.

Kľúčom je výber produktov. Medzi účinné látky, ktoré najlepšie fungujú v noci, patria: 

Retinoly a retinoidy, ktoré sú štandardom v boji proti starnutiu pokožky a mali by sa aplikovať v čase, keď pleť nie je vystavená slnečnému žiareniu, takže je ideálne ich nechať účinkovať počas spánku. 

Peptidy, ktoré po aplikácii na pokožku môžu stimulovať rast nových buniek a uľahčovať vylučovanie odumretých buniek počas spánku. Môžu tiež podporovať produkciu kolagénu - proteínu, ktorý prispieva k pevnosti a pružnosti pokožky a tým pomáhajú vyhladzovať vrásky.

Vitamín C, ktorý je silný antioxidant a tiež pomáha pokožke vytvárať nový kolagén. Ak sa vitamín C aplikuje v noci, môže pomôcť bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi a podporiť rast nových buniek bez toho, aby sa štiepili pôsobením slnečného žiarenia.

<

NOČNÁ STAROSTLIVOSŤ

Ľutujeme, nenašli sa žiadne výsledky.